Narzędzia diamentowe COMETProducent: COMET

Katalog prezentuje precyzyjne narzędzia diamentowe znajdujące się w ofercie niemieckiej firmy Comet.

Comet jest firmą z ponad sześćdziesięcioletnią tradycją. Od lat słynie z produktów wysokiej jakości takie jak tarcze ścierne do szlifowania oraz różnego rodzaju narzędzia wykorzystywane do szlifowania. Jest to niemiecka marka i podobnie jak inne przedsiębiorstwa pochodzące z tego kraju, słynie z jakości swoich produktów oraz z precyzji ich wykonania. Nacisk na to, żeby serwis klienta był jak największej jakości, sprawia, że producent może sprostać nawet największym wymaganiom Klientów.

 

Oferta narzędzi diamentowych Comet

 

W swojej ofercie przedsiębiorstwo posiada specjalne narzędzia i materiały diamentowe. Są to takie produkty jak: ściernice trzpieniowe, ściernice otworowe czy również ściernice lamelowe, pasy bezkońcowe, arkusze i krążki, rolki oraz inne narzędzia. Comet specjalizuje się również w produkcji segmentów ściernych, obciągaczy, rolek diamentowych oraz tarczy lamelowych. 

 

Zawartość katalogu:

  • Ściernice trzpieniowe – strona 9
  • Ściernice otworowe – strona 13
  • Ściernice lamelowe – strona 24
  • Pasy bezkońcowe – strona 30
  • Arkusze i krążki – strona 40
  • Inne narzędzia – strona 61
  • Rolki – strona 68

Przy każdym produkcie umieszczone zostały piktogramy maszyn, na których mogą być stosowane poszczególne narzędzia. Dla każdego produktu, przy poszczególnych materiałach podano zastosowania ułożone w kolejności od zalecanego do możliwego.
Warunki przechowywania mają bardzo duży wpływ na własności użytkowe narzędzi ściernych nasypowych. Niewłaściwe warunki przechowywania powodują osłabienie siły wiążącej kleju i żywic, kruszenie się, pękanie i zwijanie się płócien i papierów ściernych. Optymalnymi warunkami składowania narzędzi ściernych są pomieszczenia z dobrym przepływem powietrza, temperaturą w granicach 18-20oC i wilgotnością względną powietrza w zakresie 40-60%. Przed użyciem, narzędzia ścierne a szczególnie pasy bezkońcowe powinny być zaaklimatyzowane do warunków pracy w ciągu około 24 godzin. Należy pamiętać, że przechowywanie narzędzi ściernych w niewłaściwych warunkach oraz brak odpowiednio długiego czasu na ich przystosowanie się do warunków pracy są bardzo często przyczyną złych wyników szlifowania.

Zobacz także:
ambersil
beta
bs
bwinternational
carolus
chicagopneumatig
enderstools
expert
facom
fein
Copyright © wwin.pl. All rights reserved!!!