Producent: ARMES
Materiały ścierne ARMES
ARMES jest profesjonalną firmą zajmującą się produkcją narzędzi i materiałów ściernych. Spółka działa na rynku od ponad dwudziestu lat i przez ten czas produkuje i dostarcza narzędzia ścierne. Jest to polska firma, która swoją działalność prowadzi także na rynku międzynarodowym. Dzięki wysokiej jakości produktom, a także gronu wyspecjalizowanych pracowników, przedsiębiorstwo cały czas się rozwija. Najbardziej znanym i najbardziej docenianym produktem tego producenta, są tak zwane ściernice listkowe, których roczna produkcja sięga ponad dwa miliony egzemplarzy. Wykorzystywanymi materiałami w produkcji są papier, płótno ścierne, filc, a także włóknina szlifierska.
Oferta materiałów ściernych ARMES
Przedsiębiorstwo produkuje różnego rodzaju ściernice. Są to: ściernice trzpieniowe, ściernice otworowe oraz ściernice lamelowe. W ofercie firmy znajdziemy również takie produkty jak: pasy bezkońcowe, arkusze i krążki, rolki, a także wiele innych narzędzi i materiałów przydatnych w procesach ścierania.
Zawartość katalogu:
- Ściernice trzpieniowe – strona 9
- Ściernice otworowe – strona 13
- Ściernice lamelowe – strona 24
- Pasy bezkońcowe – strona 30
- Arkusze i krążki – strona 40
- Inne narzędzia – strona 61
- Rolki – strona 68
Przy każdym produkcie umieszczone zostały piktogramy maszyn, na których mogą być stosowane poszczególne narzędzia. Dla każdego produktu, przy poszczególnych materiałach podano zastosowania ułożone w kolejności od zalecanego do możliwego.
Warunki przechowywania mają bardzo duży wpływ na własności użytkowe narzędzi ściernych nasypowych. Niewłaściwe warunki przechowywania powodują osłabienie siły wiążącej kleju i żywic, kruszenie się, pękanie i zwijanie się płócien i papierów ściernych. Optymalnymi warunkami składowania narzędzi ściernych są pomieszczenia z dobrym przepływem powietrza, temperaturą w granicach 18-20oC i wilgotnością względną powietrza w zakresie 40-60%. Przed użyciem, narzędzia ścierne a szczególnie pasy bezkońcowe powinny być zaaklimatyzowane do warunków pracy w ciągu około 24 godzin. Należy pamiętać, że przechowywanie narzędzi ściernych w niewłaściwych warunkach oraz brak odpowiednio długiego czasu na ich przystosowanie się do warunków pracy są bardzo często przyczyną złych wyników szlifowania.